Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Warto pomyśleć o tym, by zapewnić mu najlepszą ochronę. Wykupując ubezpieczenie NNW dla dziecka w szkole nie chronisz dziecka w sytuacjach, w których poważnie zachoruje. Kosztowne leczenie, pobyt w szpitalu – czy wiesz, z jakimi kosztami musisz się liczyć, jeśli nie zainwestujesz w dodatkowe ubezpieczenie dziecka?

Ubezpieczenie szkolne – obowiązkowe czy dobrowolne?

Wielu rodziców wraz z początkiem roku szkolnego musi zdecydować, czy chce wykupić ubezpieczenie NNW dziecka. Ta polisa chroni przed nieprzewidzianymi wypadkami – w szkole, na osiedlowym podwórku czy w czasie wakacyjnych przygód. Warto pamiętać o tym, że ubezpieczenie NNW szkolne nie jest obowiązkowe – placówki szkolne oferują możliwość zakupu polisy grupowej. Cena takiego ubezpieczenia zazwyczaj jest tańsza niż w przypadku polisy indywidualnej, jednak zakres ochrony jest podstawowy. Możesz zdecydować się poszerzyć ochronę dla pociechy w ramach indywidualnej polisy NNW lub wykupić pakiet dla całej rodziny. 

Stać Cię na ubezpieczenie dziecka – sprawdź cenę polisy

Cena indywidualnego ubezpieczenia NNW dziecka zaczyna się już od około 20 złotych. Musisz jednak pamiętać, że nieszczęśliwy wypadek i jego skutki to jedno, a niespodziewana choroba, która wiąże się ze specjalistycznym leczeniem to drugie. Publiczna służba zdrowia nie bez powodu budzi skojarzenia z długimi terminami oczekiwania na wizytę u specjalisty, ciągnącymi się kolejkami i zbędnymi formalnościami. Aby dziecko mogło skorzystać z pomocy neurologa, kardiologa czy chirurga musi czekać kilka miesięcy. Nawet tak rutynowe wizyty jak badanie wzroku czy wykonanie testów alergicznych może okazać się problemem, jeśli jedyne ubezpieczenie dziecka jakie mamy, to to w NFZ. 

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka to świetne uzupełnienie świadczeń NFZ. Zamiast czekać w kilkumiesięcznych kolejkach, możesz wybrać się do specjalisty w ramach prywatnej polisy zdrowotnej w ciągu kilku dni. Masz również możliwość skorzystania z pakietów medycznych, które oferują prywatne placówki medyczne. Działa to jak abonament. Opłacasz comiesięczną składkę (w zależności od zakresu świadczeń jej wysokość to od kilkudziesięciu do kilkuset złotych) i korzystasz z opieki medycznej. W ramach pakietu Twoje dziecko ma gwarantowaną podstawową oraz specjalistyczną opiekę lekarską, badania ambulatoryjne czy zabiegi. 

Jak kupić ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka?

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku ochronę, możesz zrobić to na kilka sposobów. Wystarczy, że udasz się do najbliższej placówki towarzystwa ubezpieczeniowego lub umówisz się na spotkanie z agentem. Możesz także skontaktować się z prywatnymi placówkami medycznymi takimi jak LUX MED, Medicover czy Enel-Med i poprosić o indywidualną ofertę obejmującą ubezpieczenie dziecka. Jeśli nie chcesz wychodzić z domu, masz możliwość ubezpieczenia dziecka również telefonicznie czy online. Przed podpisaniem umowy zwróć jednak uwagę na szczegóły ubezpieczenia czy pakietu medycznego. Zawsze masz możliwość dopytać agenta o szczegóły i rozwiać ewentualne wątpliwości. 

Na co się zdecydować? 

Będąc rodzicem, ubezpieczenie dziecka powinno być dla Ciebie ważną kwestią. Bez ochrony, gdy Twoja pociecha poważnie zachoruje, nie możesz liczyć na finansowe wsparcie. Ubezpieczenie NNW szkolne nie obejmuje bowiem sytuacji, gdy dziecko będzie musiało zmierzyć się nowotworem złośliwym czy inną groźną chorobą.  Żaden rodzic nie chce przechodzić takiej tragedii, szczególnie że leczenie jest zazwyczaj bardzo wyczerpujące – zarówno psychicznie, jak i finansowo. Warto zabezpieczyć swoją pociechę i nie martwić się ewentualnymi konsekwencjami. 

Author

Napisz komentarz